پمپ آب و تاسیسات

واسه نصب پمپ آب چه اتصالاتی لازم داریم ؟

سلام دوستان  : اگه بخوام پمپ آب ساختمان رو خودم نصب کنم چه ابزاری لازم دارم  ؟ و اینکه اصلا پیشنهاد میکنین خودمون نصب کنیم یا اینکه بسپاریم به نصاب  ؟؟

پاسخ کاربر :

برای نصب پمپ آب و اتصال آن به سیستم آبرسانی ساختمان  ، نیاز به اتصالات مختلفی دارید که بسته به نوع پمپ ، سیستم آب‌رسانی ، و نیازهای خاص شما ممکن است در برخی ابزارها  متفاوت باشند . اتصالات زیر رایج‌ترین انواع اتصالاتی هستند که معمولاً برای نصب پمپ آب استفاده می‌شوند:

 1. اتصالات لوله‌ها :
 • لوله‌های آب : جهت انتقال آب از منبع به پمپ و از پمپ به نقاط مورد نیاز می‌توانید از لوله‌های آب یا همان لوله سبز  استفاده کنید . میزان متراژ لوله سبز مورد نیاز شما بسته به متراژ واحدها و تعداد واحد متفاوت است .
 • اتصالات لوله : دیگر اتصالات لازم برای نصب پمپ برای اتصال قسمت‌های مختلف لوله‌ها به یکدیگر و ایجاد ارتباط بین لوله‌ها از اتصالات لوله‌ هستند  . این اتصالات می‌توانند فلنج ،  بوشن ، تبدیل ، سه راهی ، درپوش ، شیرهای یک طرفه و دوطرفه و شیر اطمینان و برخی اتصالات خاص دیگر چون کلمپ و بست لوله
 1. اتصالات الکتریکی :
 • کابل‌ها و سیم‌ها : جهت اتصال پمپ به منبع برق و کنترل آن نیاز به کابل دارید . نوع رشته پمپ  و ضخامت رشته ها را باید از نصاب پمپ آب بپرسید .
 • کانکتورها : برای اتصال و رابطه‌دهی به موانع مختلف در مسیر کابل‌ها و سیم‌ها از کانکتورها استفاده می‌شود . برخی اتصالات لازم برای نصب پمپ مختص کانکتورها میباشد که با توجه به تخصصی بودن نصب کانکتور ، اتصالات آن را نیز باید از نصاب پمپ بپرسید .
 1. اتصالات هیدرولیکی :
 • شیرها: شیرها برای کنترل جریان آب و قطع و وصل آب به نقاط مختلف استفاده می‌شوند . مثلاً شیرهای توپی ، شیرهای کرنشی  و شیرهایی که در بالا اشاره شد ، شیر اطمینان و…
 1. اتصالات تحت فشار :
 • اتصالات مخزن‌ها  : جهت تامین آب برای پمپ تامین فشار استاندارد پمپاژ آب ، برخی اتصالات لازم برای نصب پمپ به منبع انبساط اختصاص پیدا میکند که برای خرید بهتر لیست این اتصالات با نصاب پمپ تماس بگیرید .
 • اتصالات مخزن ذخیره آب : جهت تامین آب در طول مدت‌هایی که منبع آب موجود نیست از  مخزن  آب استفاده میشود . اتصالات مخزن آب زانو ، درپوش  ، تبدیل ، مهره ماسوره سبز  و بوشن میباشد .
 1. اتصالات مکانیکی:
 • بست‌ها و مهره‌ها : برخی اتصالات لازم برای نصب پمپ مربوط به نصب لوله به لوله به لوله در موازات هم و لوله به دیوار و یا پمپ آب به دیوار یا کف میباشد . بست هایی چون بست کمربرندی ، بست لوله یک طرفه و دوطرفه و مهره اتصالا پلیت پمپ به کف مورد استفاده قرار میگیرند .
 1. مواد و چسب‌ها :
 • برای نصب پمپ و اتصال لوله‌ها و اتصالات به یکدیگر از مواد و چسب‌های مناسب نیاز است تا اطمینان حاصل کنید که اتصالات شما ضد نشتی و محکم هستند . چسب هایی چون چسب حرارتی ، تفنگی ، پرایمر و نوار چسب ضد آب  و چسب لوله کاربرد بالایی در نصب پمپ آب دارند .

قبل از نصب پمپ آب، بهتر است با توجه به نوع پمپ و سیستم آب‌رسانی خود، مشاوره از کارشناسان تجهیزات کشاورزی یا متخصصان مرتبط داشته باشید تا اتصالات مناسبی را برای نصب پمپ آب انتخاب کنید. همچنین، رعایت دستورالعمل‌های تولیدکننده پمپ و استفاده از مواد با کیفیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای همین شرکت روبی پمپ به ما اعلام کرده است که مشاوره رایگان ارائه میکند  و خدمات نصب پمپ آب نیز ارائه میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *