مشاوران

مشاوره با ارتوپد

مشاوره رایگان با دکتر ارتوپد

جراح ارتوپد پزشکی است که در زمینه تشخیص و درمان بیماری ها و آسیب های سیستم اسکلتی عضلانی آموزش دیده است , وی با مشکلاتی که در این سیستم موجب اختلال می شوند مقابله می کند ع پزشک ارتوپد برای رفع این مشکلات از روش های جراحی و غیر جراحی استفاده می کند بیماری های ارتوپدی انواع مختلفی دارند برخی از آنها استخوان را درگیر کرده و برخی دیگر مفاصل , تاندون , اعصاب و یا ماهیچه ها را تحت تأثیر قرار می دهند اگر دچار درد ساق پا , التهاب تاندون , کشکک , آرتروز و… هستید , می توانید با مشاوره با ارتوپد مشکلات خود را در در میان بگذارید , برای مشاوره پزشک ارتوپد می توان به محل فعالیت آنها در کلینیک ها , مراکز درمانی و یا مطب های خصوصی مراجعه کرد .

  • خدمات ارتوپدی و موارد مشاوره با ارتوپد
  • درمان های غیر جراحی و جراحی ارتوپدی چیست ؟
  • بهترین متخصص ارتوپد کیست ؟

خدمات ارتوپدی و موارد مشاوره با ارتوپد

تومورهای استخوانی :

تومورهای استخوانی به دلیل رشد غیر طبیعی سلول ها رد بافت غضروف و استخوان بدن تشکیل شده و در اندازه ها و انواع مختلف با علایم متفاوت در بیماران مشاهده می شود , بنابراین تشخیص به موقع آن در جلوگیری از پیشرفت این بیماری و درمان آن اثر بخش است , مشاوره با ارتوپد باعث می شود تا درمانی مناسبی به متقاضی ارائه شود و اقدامات لازم برای بهبودی سریع صورت گیرد .

مشکلات مفصلی :

از جمله رایج ترین مشکلات مفصلی می توان به دررفتگی در مفصل دست و پا , آرتروز , بورسیت , پارگی یا کشیدگی رباط , التهاب در مفاصل انگشتان دست و پا , مچ دست و پا و زانو اشاره کرد .

آسیب های استخوانی :

از دیگر خدمات و موارد مشاوره با ارتوپد آسیب های استخوانی است , این آسیب های می توانند در هر قسمتی از بدن رخ دهند , از جمله , بازوها , دست ها , ساق پا ,پاشنه , نخاع و دیگر قسمت های بدن , آسیب های استخوانی شامل , ناهنجاری ها و عفونت های استخوانی , شکستگی در هر کدام از استخوان ها , دررفتگی عضو و مشکلات و ناهنجاری های ستون فقرات است .

بیماری های کف و مچ پا :

گاهی مشکلاتی در کف پا ایجاد شده و فرد برای درمان می بایستی برای درمان  به پزشک ارتوپد مراجعه کند , از رایج ترین این مشکلات رگ به رگ شدن , شکستگی پاشنه پا , ناهنجاری در کف یا مچ پا , آرتریت روماتوئید در مچ پا و التهاب ناشی از آن و درد زیر شست پا که در پزشکی به آن سزاموئیدیت گفته می شود .

مشکلات مربوط به شانه :

سندروم شانه یخ زده , بورسیت , پارگی لابروم , پارگی SLAP , تاندونیت روتاتور کلاف , سندروم گیرافتادگی دررفتگی شانه و نیز آرتروز از جمله مشکلات مربوط به شانه هستند که مشاوره با ارتوپد و مراجعه به وی و تشخیصی که انجام می شود باعث می شود تا مناسب ترین روش درمان برای بیمار تجویز شود .

بیماری های دست و آرنج :

گاهی بورس پشت آرنج ملتهب شده و ایجاد درد می کند , در این محل کیست هایی از مایع ایجاد شده و حرکت را دردناک می کنند از دیگر علت های درد آرنج دست است که اعصاب داخل ساعد تحت فشار قرار گیرد این حالت موجب درد , گزگز و ضعیف شدن عضلات می شود , پارگی تاندون دست , عفونت در انگشت و مچ دست , آرتریت روماتوئید , انقباض و درد آرنج و سندروم آرنج تنیس بازان از دیگر مشکلاتی که برای بهبود و درمان باید به پزشک ارتوپد مراجعه کرد .

درمان های جراحی و غیر جراحی ارتوپدی چیست ؟

درمان های غیر جراحی :

برخی آسیب های ارتوپدی را اعم از رگ به رگ شدن , کشیدگی , شکستکی های ساده و یا حتی آرتروز را می توان با روش های غیر جراحی درمان نمود روش های غیر جراحی عوارض کمتری به همراه داشته و بیشتر آسیب های ارتوپدی به روش های غیر جراحی به خوبی پاسخ می دهند , دارو درمانی , استفاده از ارتز ها ( اعم از بریس ها , آتل ها و کفی های سفارشی شده ) برای پا و آسیب های خاص  , فیزیوتراپی , تزریق استروئید و شوک درمانی برون بدنی از دیگر روش های غیر جراحی ارتوپدی محسوب می شوند .

درمان های جراحی :

در صورتی که درمان های غیر جراحی تأثیر نداشته باشند پزشک با در نظر گرفتن سن بیمار و سطح سلامت وی ممکن است درمان های جراحی را پیشنهاد کند از جمله این درمان ها , تعویض مفصل , رفع شکستگی های ناشی از پوکی یا اسیب استخوان , آرتروسکوپی , بازسازی تاندون یا رباط , جراحی ستون فقرات , تعویض دیسک ,  فیوژن و استئوتومی برای اصلاح بد فرمی استخوان است .

بهترین متخصص ارتوپد کیست ؟

مهم ترین ویژگی متخصص ارتوپد این است که بهترین درمان ممکن را توصیه می کند , پزشک ارتوپد سعی می کند تا با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی  به تشخیص و درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن  اهتمام ورزد , بهترین پزشک ارتوپد را می توان با توجه به نظرات ثبت شده و میزان رضایت بیماران مراجعه کننده آن دکتر  انتخاب نمود .

برای مشاوره تلفنی و آنلاین با  پزشک ارتوپد کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *