خودرو

علت کم نو بودن چراغ رانا چیست ؟

وقتی نور ماشین کم میشه با قطع شدن کامل فرق میکنه چون اون موقع نمیشه چیز دیگه ای جز سوختن فیوز یا خود لامپ شک کرد . مکانیک سوال بلد میگه   چند تا دلیل هستش که میتونه باعث کم شدن  چراغ های ماشین باشه  :

  1. کاهش عمر  مفید لامپ: طبیعتا لامپ‌های چراغ‌های خودرو به مرور زمان کاهش شدیدی در شدت نور خود دارند و به دلیل استفاده مداوم و شرایط .  رانندگی مختلف، این کاهش رو به افزایش می‌رود. به همین دلیل توصیه می‌شود که لامپ‌های چراغ‌های ماشین را پس از یک مدت زمانی معین تعویض کنید. حالا شاید برند لامپ بتواند عمر مفید بیشتری داشته باشد .
  2. کثیف شدن لامپ : گرد و خاک و سایر ذرات هوا و همچنین رطوبت، می‌توانند به روی سطح لامپ بنشینند و باعث کاهش نوردهی آن شوند. این دلیل کم شدن نور چراغ ماشین را نمیتوان به خوبی از بیرون تشخیص داد چرا که کاور چراغ های جلو خود به مرور مات میشود و شاید وجود غبار های روی لامپ را به  خوبی نشان ندهد  برای رفع این مشکل می‌توانید لامپ ها را از پشت چراغ باز کنید و سطح لامپ را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید.
  3. نقص فنی در سیستم برقی ماشین : برخی از مشکلات سیستم برقی خودرو می‌تواند باعث کاهش نوردهی چراغ‌های ماشین شود، از جمله عملکرد غیر استاندارد باتری و دینام ،  کابل‌های سیم برقی آسیب دیده، فیوزهای سوخته و یا مشکل در سیستم تغذیه برقی میتواند علت کم شدن نور چراغ های ماشین شما باشند .
  4. کاهش جریان برق: در برخی موارد، جریان برقی که به چراغ‌های ماشین می‌رسد کاهش می‌یابد که می‌تواند باعث کم نوری آن شود. این مشکل می‌تواند به دلیل سیم‌های برقی که آسیب دیده‌اند یا به دلیل مشکلات در سیستم تعلیق باشد.
  5. مات شدن کاور چراغ  : به مرور با تابش مداوم نور خورشید روی چراغ های ماشین   (در هوای آزاد این مسئله قابل توجه تر است ) محافظ چراغ ماشین مات میشود و طبیعتا شکست نور ایجاد میکند  و درصدی از تابش مفید نور چراغ را کم میکند . میتوانید برای این مشکل از براق کننده های مختلفی استفاده کنید .

هر دیدگاهی که درباره  کم شدن نور چراغ ماشین دارید در اینجا مطرح کنید تا با پرسش و پاسخ به بهترین جواب برسیم .

( دلیل کم و زیاد شدن نور چراغ پراید چیه  ؟ علت لرزش نور چراغ خودرو چیه  ؟ چگونه نور چراغ ماشین را زیاد کنیم  ؟   )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *