خودرو

علت سفت جا رفتن دنده یکی و دو پژو در صبح چیست ؟

سفت جا رفتن دنده مخصوصا در یک صبح  زمستانی یک معظل به تمام معناست . اما  نگران نباشید در اینجا قرار است نظرات مختلف مکانیک ها و تجربه کاربران را ببینید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای رفع آن بگیرید .

1- خورده شدن قطعات جعبه دنده : این مسئله برای ماشین‌هایی که بیش از حد استفاده شده‌اند و یا همراه با نوسانات شدید در سرعت و گشتاور موتور مواجه هستند، مشکل ساز خواهد بود.

2- عدم تعویض به موقع روغن گیربکس : روغن دنده‌باکس مانند سایر قطعات ماشین نیاز به تعویض دارد و در صورتی که این کار انجام نشود، ممکن است بد جا رفتن دنده رخ دهد.

3- استفاده از روغن نامناسب (مخصوصا روغن سفت) : استفاده از روغن نامرغوب با درجه‌بندی نامناسب می‌تواند به مشکلاتی مانند بد جا رفتن دنده منجر شود.

4- کنترل ضعیف پایین بودن دنده : اگر ماشین در حالت پایین بودن دنده باشد، سرعت موتور بیشتر از حد مجاز خواهد شد و ممکن است باعث بد جا رفتن دنده شود.

5- نقص در سیستم کلاچ: سیستم کلاچ از قطعات مهم در انتقال قدرت ماشین است و در صورتی که دارای نقص باشد، ممکن است باعث بد جا رفتن دنده شود.

6. بد جا زدن دنده : سبک رانندگی تاثیر بسزایی در سلامت دنده ها دارد . گرفتن صحیح کلاچ ، دنده زدن به موقع ، وارد نکردن فشار زیادی به دنده  و برخی نکات دیگر که باید یک راننده رعایت کند همگی میتوانند در طول عمر مفید قطعات  تاثیر گذار باشند .

2 نظر در “علت سفت جا رفتن دنده یکی و دو پژو در صبح چیست ؟

  1. اسماعیلی هستم شهرستان فریمان خراسان رضوی گفت:

    واقعا ممنونم از مدیریت این صفحه که اطلاعات کامل در اختیار همه‌ی جویندگان قرار میدهد و ممنون از همه‌ی عزیزانی که تجربیات خودشون را در اختیار دیگران قرار میدهند… سلامت و تندرست باشید

    1. modirekoll گفت:

      سپاس از دیدگاه خوبتون بزرگوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *