پمپ آب و تاسیسات

علت داغ شدن آب در پمپ آب چیست ؟

سلام دوستان  :وقتی شیر آب را باز میکنیم آب لوله اولش داغ هستش آیا ایراد میتونه از پمپ آب باشه ؟

پاسخ کاربر :

داغ شدن آب در پمپ آب ممکن است به دلیل مسائل مختلفی باشد که به عملکرد و وضعیت پمپ و سیستم آب‌رسانی مرتبط است . این مسائل می‌توانند به شرح زیر باشند :

  1. استفاده طولانی‌ مدت و پمپ غیرمناسب : استفاده طولانی‌مدت و مداوم از پمپ آب ممکن است علت داغ شدن آب در پمپ آب شود  و همچنین این طولانی کار کردن پمپ نیز میتواند به دلیل انتخاب و خرید  پمپ‌ غیر مناسب  ( از نظر اسب قدرت اسب بخار )  بدون کارشناسی محیط باشد .
  2. کاهش جریان آب : مسدودی‌ها ، خرابی‌ها یا کاهش جریان آب در سیستم آب‌رسانی ممکن است باعث داغ شدن آب در پمپ شود. در این حالت ، پمپ به دلیل کمبود جریان آب باید بیشتر تلاش کند که باعث افزایش دمای آب می‌شود .
  3. عدم جریان کافی آب در سیستم خنک‌کننده پمپ: دیگر علت داغ شدن آب در پمپ آب خرابی سیستم خنک کننده است .  برخی از پمپ‌ها برای خنک‌کردن خود از آب استفاده می‌کنند . اگر جریان آب کافی در سیستم خنک‌کننده پمپ وجود نداشته باشد، پمپ داغ می‌شود.
  4. خرابی‌های مکانیکی : خرابی‌های مکانیکی در قطعات داخلی پمپ مانند شافت پمپ ،  روتور ، لوازم حرکتی چون پروانه پمپ  و… می‌توانند باعث داغ شدن پمپ و آب داخل پمپ  شوند .
  5. نوسان فشار پمپ آب  : دیگر علت داغ شدن آب در پمپ آب عملکرد نادرست رله پمپ یا ست کنترل است .  برخی از مشکلات مانند کارکرد غیرمنظم و ناپایدار پمپ که  به سیستم اتومات پمپ مرتبط است  می‌تواند باعث داغ شدن آب شود .

برای رفع این مشکل ، بهتر است یک تعمیرکار ماهر و متخصص در این زمینه را مشاوره و تعمیرات لازم را انجام دهد . همچنین ، اطمینان حاصل کنید که سیستم آب‌رسانی شما به درستی نصب شده و لوله‌ها ، اتصالات و شیرها بدون مشکل عمل می‌کنند و جریان آب به صورت مناسب در سیستم حفظ می‌شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *